Liebster Blog Award

Dostałam. Od Hrosskara z bloga "Świat fantasy" i od Lorda Victora z My BookTown. Grzecznie tworzę osobnego posta, a nie wymawiam się lenistwem i odpowiadam w komentarzu. I dziękuję za nominację oczywiście!

Wiecie co to jest Liebster? Jak nie wiecie, to sobie proszę przeczytać:


Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.


A zatem przystępuję do zeznań, najpierw pytanka Łukasza:

1. Trzy książki, bez których nie wyobrażasz sobie życia?
Gra o tron, Władca pierścieni i W pierścieniu ognia.

2. Oglądasz ekranizację książek i porównujesz je z pierwowzorem?
Ciężka sprawa. Porównuję chyba zawsze, ale z różnym nastawieniem, w sensie, że czasem się wściekam, czasem przymykam oko i to bardziej zależy od mojego nastroju niż od historii.

3. W jakich wyzwaniach bierzesz udział? 
Hm, teoretycznie biorę w tolkienowskim wyzwaniu Twojego autorstwa, teoretycznie, bo postanowiłam nie angażować się w żadne wyzwania czytelnicze, ale co z tego, skoro i tak mam zamiar czytać Tolkiena? Bezsensem byłby bunt ;) A i jeszcze sobie będę robiła własnego autorstwa tematyczne wyzwania na miesiąc, w lutym będzie pewien motyw przewodni, o którym wspomnę na koniec stycznia.

4. Jakie masz plany czytelnicze na 2016 rok?
Hahahahahahahahahahahahhahaha... Nie, błagam...! Dobra. Uogólniając: przeczytać wszystko, co planowałam przeczytać do tej pory, a nie udało się w przeciągu minionych kilku lat.

5. Jaki jest Twój ulubiony autor?
Tolkien i Martin toczą grę o ten tron ;) Ale ogólnie rzecz biorąc to dwoje rożnych pisarzy zupełnie i wokół twórczości Martina pojawiło się tyle różnych afer, że się tak wyrażę, że momentami mnie to drażni. Historia okej, to co się dzieje wokół niej na pozimie popkulturalnym - niekoniecznie.

6. Pięć książek, które zabrałbyś/ałbyś na bezludną wyspę?
Władca pierścieni, Gra o tron, Koń i jego chłopiec (C. S. Lewis), Droga królów i Insygnia śmierci (bo jeszcze nie przeczytałam i na bezludnej wyspie może w końcu bym tego dokonała...)

7. Twarda, czy miękka oprawa?
Zależy. W miękkiej wygodniej się czyta, twarda jest trwalsza. I droższa, więc częściej wybieram miękkie oprawy.

8. Film, który mógłbyś/mogłabyś oglądać wiele razy i wciąż Ci się nie nudzi?
Wszystko, co kocham

9. Wśród przeczytanych książek przeważają książki posiadane, czy te pożyczone?
Posiadane.

10. Ulubiony gatunek literacki to...?
Huehuehuehue... Ciężko zgadnąć, szczególnie po wyborach, jakie padły u góry...

11. Jakiej muzyki najczęściej słuchasz?
Szeroko pojętej cięższej muzyki. I to tej bardziej i mniej komercyjnej. Rock, metal, punk w szczególności, ale nie jest tak, że tylko jednego gatunku czy podgatunku słucham przez cały czas. Więc dominują cięższe klimaty, choć gdyby tak zestawić pewne skrajności, to niektóre zespoły wcale nie wyglądałyby na "ciężkie".

Druga nominacja od Lorda Victora:

1. Ile książek miesięcznie średnio czytasz?
Zależy od miesiąca. W wakacje, jak mam wolne, wyczytuję nawet po osiem tytułów. W styczniu, kiedy jest sesja walczę o dokończenie drugiej książki (jak teraz). A takie standard w przeciągu roku to 4-5 książek...

2. Jakie seriale obecnie oglądasz?
Arrow, The Following, Pamiętniki wampirów, American Horror Story, Grey's Anatomy. Teraz mam przerwę z racji obowiązków uniwersyteckich, ale w lutym po nadrabiam,

3. Jeśli miałbyś polecić każdemu jedną, jedyną książkę, to jaka by to była?
Władca pierścieni.

4. Zdarza Ci się czytać w szkole lub pracy?
Na uczelni czasem w przerwie, ale raczej rzadko, bo czasu jest mało, a na okienku zagaduję się zwykle z koleżanką.

5. Chciałbyś/Chciałabyś zostać kiedyś bibliotekarzem?
Chyba nie, nie mówię, że nienawidziłabym tej pracy i pewnie byłoby całkiem przyjemnie, ale chyba wolę inne zawody. Ale na przykład otworzyć własną księgarnię to już jak najbardziej, fajnie by było ;)

6. Jak długo zamierzasz prowadzić swojego bloga?
Hm, tego nie wiem, na razie mija już jakoś czwarty rok (?) i nie planuję odejścia ;)

7. Co robisz, aby zrelaksować się po pracy (oprócz czytania)?
Muzyka, ale muzyki to słucham prawie cały czas, więc się nie liczy. Albo zasiadam do oglądania jakiegoś filmu/serialu albo wybieram się z kumpelą na kawę lub piwo.

8. Masz jakiś sposób na szybsze czytanie?
Nie mam. To w dużym stopniu zależy od stylu autora. Niektóre książki wchodzą mi w zastraszającym tempie, a niektóre czytam tak, że mam wrażenie, że jestem na spacerze, co prawda przyjemnym, ale co chwilę się potykam i przez to idę wolniej, bo muszę wrócić do chwilowo złapanego rytmu.

9. Ile czasu dziennie poświęcasz na czytanie?
Generalnie to zależy od planów i obowiązków. Jak mam wolne, to tak ze dwie, może trzy godziny z przerwami. Jak książka jest dobra to i mogę cały dzień nad nią siedzieć, choć też z przerwami, bo jestem lekkim "niecierpkiem" i nie za bardzo lubię zbyt wiele czasu poświęcać jednej czynności. Więc nawet czytania mam po pewnym czasie dosyć.

10. Jaka jest Twoja największa pasja (oprócz czytania)?
Jeździectwo, do którego wrócić coś nie mogę od chyba już czterech czy pięciu lat.

11. Ile języków umiesz/uczysz się?
Umiem jako tako angielski, dogadać się dogadam, ale robię jakieś tam błędy gramatyczne. Niczego teraz więcej się nie uczę, ale w liceum katowali niemieckim...

Moje pytania to:
1. Za jaką muzyką nie przepadasz?
2. Studiujesz, planujesz studiować czy może studia już za tobą?
3. Co oprócz czytania książek jest Twoim hobby?
4. Lubisz muzykę na żywo?
5. Trochę filozofii. Jak uważasz, czy jeżeli ktoś jest inny niż inni, to jest taki sam jak wszyscy, czy jeszcze bardziej inny?
6. Którą część świata chciałabyś/chciałbyś odwiedzić?
7. Tytuł zaliczany do klasyki literatury i który bardzo chcesz przeczytać, ale jest nadal przed Tobą to...?
8. Ulubiona pora dnia?
9. W jaki sposób, według Ciebie najłatwiej marnuje się czas?
10. Dlaczego na bloggerze używasz takiego nicku? (o ile nie jest to twoje imię i nazwisko)
11. Czy miałaś/miałeś kiedyś jakiś przydomek, lub ksywkę i czy funkcjonuje ona nadal?

Nominuję:
Dominikę z Dosiakowego królestwa,
Dzosefinn z Dzosefinn's Books,
Ivy i Królika z Bluszczowych recenzji,
Ciacho ze Świata Bibliofila,
Crystal Cam z A diabeł wciąż się śmieje,
Upadły czy Anioł z niebo - piekło - ziemia,
Ujrzeć słowa z Riana dobrze wie, co jest dobre, a co nie
Kitty Aillę z Biblioteczki ciekawych książek

Nie ma Was jedenaścioro, ale dla mnie liczy się to, że jesteście ;)

Wiem, że ostatnio nie mam mnie za wiele w blogosferze, ale styczeń znów zaskoczył studentów i mam roboty od zaje... Znaczy bardzo dużo. Na szczęście taki będzie jeszcze przyszły tydzień, a następny powinien trochę odpuścić z nawałem obowiązków. Wrócę, odezwę się, będę czytać i pisać. O ile zima mnie nie pokona, ale myślę, że dzięki Nedowi Starkowi i jego przestrogom o nadchodzącej zimie nie jest tak źle, jakby być mogło, gdybym go nie słuchała!

Komentarze

Autorzy

Anne Rice1 Arthur Conan Doyle2 B. K. Evenson1 Barry Eisler1 Becca Fitzpatrick2 Ben Aaronovitch1 Bram Stoker1 Brandon Sanderson2 C. S. Lewis7 Carlos Ruiz Zafon1 Cassandra Clare6 Catherynne M. Valente2 Cecilia Randall1 Ceridwen Dovey1 China Miéville1 Chris Carter2 Christopher Tolkien2 Claudia Gray1 Clayton Emery1 Coben7 Cornelia Funke3 Danielle Trussoni1 Dariusz Domagalski1 Darynda Jones1 Dave Gross1 Dukaj1 E. Dębski1 Ed Greenwood1 Edgar Allan Poe2 Elżbieta Cherezińśka1 Ewa Białołęcka2 Felix Gilman1 George R. R. Martin9 Graham Masterton1 Guy Gavriel Kay2 Henning Mankell1 Hitomi Kanehara1 Ian Tregilis3 Ilsa J. Bick1 Izabela Janczarska1 J. K. Rowling1 J. R. R. Tolkien10 Jacek Borcuch1 Jacqueline Carey4 Jakub Ćwiek7 Jakub Małecki1 Jakub Żulczyk1 James Thompson1 Jan Parandowski1 Jan Skaradziński1 Jane Mysen1 Jaroslav Rudis1 Jaye Wells3 Jean-Louis Fournier1 Jim Butcher2 Jo Nesbø1 Jonathan Maberry3 Jordan Weisman1 José Carlos Somoza1 Julie Kagawa1 Jurek Owsiak1 K. Lewandowski1 Kazimierz Kyrcz Jr2 Kazue Kato3 Kazuki Sakuraba1 Kelly Keaton1 Ken Liu2 Kendare Blake1 Kerstin Gier3 Kim Newman1 Krzysztof T. Dąbrowski1 Laini Taylor4 Lars Wilderäng1 Laura Gallego1 Libba Bray2 Lisa Smedman1 Lynn Raven3 Łukasz Orbitowski1 Magda Parus1 Magdalena Salik2 Maja Lidia Kossakowska3 Manel Loureiro3 Marcin Mortka1 Marcin Wroński2 Mario Puzo1 Mark Del Franco1 Mark Hodder3 Marta Kisiel1 Max Brooks1 Maxime Chattam2 Michael Coren1 Michael Grant3 Michael Reaves1 Michaił Bułhakow1 Mike Carey6 Nancy A. Collins2 Nate Kenyon1 Neal Shusterman1 Neil Gaiman3 Nick Hornby1 P. Goraj1 Paolo Bacigalupi1 Patricia Briggs4 Patrick Süskind1 Paul Kemp1 Pierre Boulle1 Piotr Patykiewicz1 Piotr Sender1 Rachel Caine5 Rachel Ward2 Radosław Rak1 Rafał Kosik2 Rhiannon Frater2 Richard Lee Bayers1 Richard Weber1 Richelle Mead2 Roald Dahl1 Rob Zombie1 Robert Browne1 Robert Cichowlas2 Robert J. Szmidt1 Robert M. Wegner2 Robert Silverberg1 Robison Wells1 Rod Rees1 Sarah J. Maas1 Sean Stewart1 Sherrilyn Kenyon1 Simon R. Green2 Stephen King12 Stephenie Meyer2 Stieg Larsson3 Susanne Rauchhaus1 Suzanne Collins3 Tahereh Mafi1 Thomas Morgenstern1 Trudi Canavan7 Veronica Rossi1 Victor Milán2 Voronica Whitney Robinson1 W. Kalicki1 Walter Moers1 Walter Tevis2 Wendelin Van Draanen1 William Nicholson1 William Shakespeare2 Wolski1 Żerdziński1 Żółtowska1
Pokaż więcej

Motywy, serie, misz-masz

7 faktów5 7 grzechów głównych książkoholika1 adaptacja1 Akta Dresdena2 alchemia4 Anglia Wiktoriańska7 anioły3 antyk2 Ao No Exorcist3 Archiwum burzowego światła2 arcydzieło9 Artefakty5 baśniowo9 Burton i Swinburne3 czarownice2 czasoumilacz30 czasy współczesne3 czerwiec6 czytam niebieskie6 Dary Anioła7 demony6 Diabelskie maszyny3 Dni Fantastyki Wrocław2 dobra książka9 duchy3 Dwór cierni i róż1 Dzień czytania Tolkiena2 dżinny1 egzorcyzmy8 ekranizacje12 elementy paranormal1 elfy2 ezoteryka3 fae1 fantastyczna polska3 fantastyka polska23 filmy9 futurystyka1 grudzień7 grunt to okładka2 gwiazdka6 Gwiezdni wędrowcy2 High Five14 historia1 Igrzyska śmierci5 karty1 King zekranizowany4 klasyka12 kobiety1 kolorystycznie2 koncert5 koniec serii20 konwent7 kończę co rozpoczęłam8 kosmos3 książkowe wydarzenia2 kwiecień8 legenda arturiańska1 lektura3 Liebster Blog12 lipiec5 listopad8 literatura amerykańska28 literatura brytyjska10 literatura czeska1 literatura francuska4 literatura hiszpańska3 literatura japońska2 literatura niemiecka11 literatura norweska3 literatura polska31 literatura rosyjska1 literatura szwedzka3 literatura włoska1 luty7 Madera1 magia20 maj8 małomiasteczkowy klimat2 manga3 marzec8 Mercedes Thompson4 miejsce akcji: Londyn21 miejsce akcji: Nowy Jork6 mitologia5 mitologia skandynawska2 mitologia słowiańska3 Moja Biblioteczka2 morganville4 muzyka18 na własną odpowiedzialność6 Narnia8 nie polecam20 Nierecenzyjnie20 Nowe Crobuzon1 o blogach1 Obca krew3 ogłoszenia parafialne6 okładki2 okołoksiążkowe wynurzenia10 Opowieści z Mekhaańskiego Pogranicza1 orient3 pamiętnik3 październik6 Pieśń lodu i ognia16 płacz5 Pod sztandarem dzikiego kwiatu2 podróże w czasie5 Podsumowania65 Polcon3 polecane120 portert1 przeczytam tyle ile mam wzrostu2 przeprawa4 pseudodystopia1 Pyrkon2 radosna twórczość1 rankingi16 recenzja nieksiążkowa2 refleksja3 relacja3 rycerze5 saga rodzinna1 Salem2 sekta2 seriale10 seriale historyczne2 Sherlock Holmes2 sierpień9 skoki narciarskie1 smoki3 sport1 Stosiki60 styczeń7 sukub1 średniowiecze1 Tag20 Targi w Katowicach4 The Following1 The Last Kingdom1 top ten2 Trylogia Atramentowy Świat3 Trylogia czasu3 Trylogia Kusziela3 trylogia Millennium3 Trylogia Zdrajcy3 Trylogia Zombie3 Tudorowie1 uciekać od tej książki3 Uczta wyobraźni2 Uskevrenowie1 Versatile Blogger Award5 wampiry15 wiedźmin1 wilkołaki11 Władca pierścieni4 Wojny alchemiczne2 wrzesień4 wspomnienia1 wspomnienia Blue Carmen2 Wspomnienia DżejEr19 współpraca2 wydanie1 Wydawnictwo Studio Astropsychologii5 wywiad z autorem1 Wyzwanie15 XVIII wiek2 Z półki2 z Wrocławiem w tle1 zabawy blogowe34 zakładki1 zaksiążkuj nazwę bloga1 zaskoczenie8 zbiory opowiadań13 zombie8
Pokaż więcej

Google+ Followers

Obserwatorzy

UWAGA

Pewnie dobrze o tym wiesz, Drogi Użytkowniku, ale wolę się upewnić. Korzystanie z bloga "POCZYTAlna" i komentowanie postów na nim jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z artykułem 13 o ochronie danych osobowych. Każdy komentujący wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu e-mail oraz IP, które są przechowywane w chmurze platformy blogger (tam, gdzie do komentowania wykorzystywany jest formularz Bloggera) W przypadku korzystania z Disqua więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.