7 września 2013

Versatile Blogger + 30-day Book Challenge: Day 17


Najpierw podziękuję za zaproszenie do zabawy od Ashery i już się spowiadam, a zatem, TAKIE SĄ FAKTY:

1. Będę studentką socjologii. Nie wiem jak długo...
2. Zabieram się za oszczędzanie, bo będę teraz sama mieszkała i choć pozostanę na utrzymaniu rodziców, to i tak będę musiała sama o siebie dbać i wszystko sama sobie zapewniać... A zatem liczę, że wszystko co mam do przeczytania zostanie nadrobione. No dobrze, może połowa...
3. Lubię piwo, mój max to trzy ;) Pod kątem umoralnienia napiszę, że często okazji nie miewam na to, żeby sobie na piwo pozwolić...
4. Przehandlowałam dzisiaj kilka książek, sama dorobiłam się dwóch, każdą po złotówce.
5. Chciałabym pooglądać Dynastię Tudorów, ale limity przeszkadzają. Ale walczę!
6. Czytam książkę, która jest portretem Kapitana Cooka i bardzo mi się owa relacja z jego podbojów podoba. A nie ciągnęło mnie nigdy do literatury historycznej...
7. Trzy razy spadłam z konia. Za pierwszym razem wierzchowiec przydeptał mi podudzie. Nic nie złamałam, jeżdżę dalej;)

30-day Book Challenge: Day 17 - "Ulubiony cytat z ulubionej książki"

Przyznam się szczerze, że nie mam głowy do cytatów z książek. Czasem zaznaczam sobie fajniejsze fragmenty ołówkiem i zaginając rogi stron. Żeby ułatwić sobie trochę sprawę dam cytat może nie z ulubionej, ale z jednej z najlepszych książek, jakie czytałam, albowiem mam tu na myśli Córkę dymu i kości i ten oto fragment:

"Nigdy nie żałuj swojego dobra. Pozostać szczerym w obliczu zła to dowód prawdziwej siły."

Oprócz tego poczęstuję cytatem, który najmocniej mi zapadł w pamięci i pochodzi on z ostatniego wydanego w Polsce tomu Darów anioła:

"Niektórych ludzi nie można naprawić. Albo jeśli można, to tylko miłością i poświęceniem tak wielkim, że niszczy ona dającego."

Plus do tego dwa bardzo ciekawe cytaty z Nocy blizn, która okazała się zaskakująco dobrą lekturą:

"Natura jest okrutna, a czyż my nie jesteśmy jej częścią? Nasza wola to też produkt natury, więc tego, co robimy nie można nazwać czymś nienaturalnym.""[...] jak łatwo cierpienie może zabić wiarę. Zbyt dużo bólu niszczy człowieka, za mało jedynie wzmacnia jego determinację i wydłuża cały proces."


8 komentarzy:

 1. Myślę, że to świetne cytaty, widzę, że warto sie zabrać za "Córkę dymu i kości", ja jakoś do tej pory nie miałam ochoty. :(

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten pierwszy cytat to jak zręczne ujęcie w słowa mojego niepisanego motta życiowego. tzn. Nie ważne jak patrzą na ciebie inni ważne, że czynisz dobro.

  Nie zapomniałaś nominować blogów do zabawy ?

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja będę niedaleko... Nie socjologia leczy socjoterapia. Jakoś przetrwamy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja koleżanka studiowała socjologię i wspomina to bardzo przyjemnie : )
  Co do mieszkania w pojedynkę - w internecie można znaleźć mnóstwo informacji o tym jak oszczędzać i gdzie najlepiej kupować, żeby było dobrze i tanio : )

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne cytaty wybrałaś. Pierwszy znam - czytałam "Córkę dymu i kości" i wyobraźnia jej autorki zrobiła na mnie niemałe wrażenie. :) Najbardziej poruszył mnie cytat z "Miasta zagubionych dusz" (po które jeszcze nie sięgnęłam, ale na pewno to zrobię jak przeczytam "Miasto upadłych aniołów" :))- jest taki prawdziwy. I bolesny.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia na studiach! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Och, z cytatami miałabym gigantyczny problem! Prawie w każdej przeczytanej książce znajdę słowa, które mi się naprawdę spodobają :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdy cytat przedstawiony przez Ciebie mi się podoba i zawiera w sobie głębię, co bardzo sobie cenię ):

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy i ostatni cytat bardzo fajny. Dwa środkowe mi się nie podobją. :) Są trochę przekombinowane.
  No proszę, samodzielność. Będziesz wynajmować mieszkanko?

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, liczę na to, iż pozostawisz po sobie coś więcej niż tylko dwu wyrazowe stwierdzenie "Chyba przeczytam", albo "Brzmi ciekawie". Byłabym niezmiernie wdzięczna za lekkie wysilenie się co do treści zamieszczanej w komentarzu.
Z góry dziękuję za wszelkie opinie, nie tylko pozytywne, ale i krytyczne, jestem otwarta na sugestie i skłonna do podjęcia dyskusji.