30-day Book Challenge + Plany na wrzesień...

Dzień 15 - Ulubiony męski charakter...

Niestety, zamiast wybrać jednego jedynego swego wybranka, zaprezentuje trzech męskich bohaterów, którym podium w takiej kolejności przypadać będzie już chyba po wsze czasy...

1. Shane Collins - Wampiry z Morganville
2. Patch Cipriano - Szeptem
3. Jace Wayland (pierwotnie Wayland) - Dary anioła


Prawdą jest, że mam słabość do drani. Widać po powyszższym zestawieniu, że ideały w stylu świecących cukierkowych osobników nie są darzone przeze mnie sympatią. Co więcej, wśród moich wybrańców króluje... człowiek. Shane pokochałam od pierwszej książki i z każdą kolejną częścią z utęsknieniem wypatrywałam na stronach powieści tego magicznego imienia. Shane miał trudne dzieciństwo i jest człowiekiem o niełatwym charakterze, ale dzięki jego poświęceniu i wierności stał się dla mnie najciekawszym bohaterem płci brzydkiej z wszystkich, jakich miałam okazję spotkać w książkach...


Patch ze swoim humorem, błyskotliwymi uwagami i ciętymi ripostami od razu przyciągną moją uwagę. Gdy tylko zaczęłam czytać Szeptem od razu go pokochałam i śmiem twierdzić, że był on moją pierwszą książkową miłością, bo to z serią pani Fitzpatrick zaczęłam przygodę wcześniej, niż z książkami Caine. I w każdym tomie Patch zdobywał moje serce na nowo i... I na koniec się popłakałam. Że więcej Patcha już nie będzie. Że to koniec, że teraz mogę jedynie zacząć od początku... I zaczęłam, czytnę sobie Szeptem po raz trzeci :)
Jace Wayland... Oto bohater w pewnym sensie podobny do dwóch poprzednich, ale i całkowicie oryginalny i niepowtarzalny w swoim... DŻEJSOWSTWIE;) Co jak co, ale postać "pierwotnie Waylanda" wnosi niesamowicie dużo życia, humoru i zagadek do Darów anioła. Jace jest uparty, niezłomny, gotów do poświęceń i... wkurzający. Podejrzewam, że gdybym miała z nim wytrzymać w realu, cóż, skończyłoby się trzecią wojną światową, ale chwilami mogłoby wyjść dość interesująco. Postać Jace'a nieodzownie kojarzyć mi się będzie ze światem Nocnych łowców i realiami wykreowanymi przez Cassadnrę Clare. I Choć został już tylko jeden tom Darów anioła (na który jeszcze trzeba będzie poczekać) to z chęcią będę wracała do serii, co tu dużo mówić, główni dla postaci Jace'a...


A co planuję we wrześniu?

1. W galerii w Wałbrzychu 7 i 8 września organizowana jest impreza o nazwie "Mall książkowy" - odbędzie się kiermasz książkowy, będzie można wymienić się książkami i sprzedać/kupić za symboliczną cenę;) A więc przejrzałam swoją biblioteczkę i kilka tytułów udało mi się przeznaczyć na wymianę lub sprzedaż:) Oprócz tego przewidziane są spotkania autorskie i inne atrakcje dla moli książkowych.

2. Poczytać i to ostro, a pewnie wyjdzie tak jak zawsze, ale planuję:
 - skończyć Iskrę,
 - przeczytać Mechanicznego księcia, Wielkiego mistrza, Dotyk Julii i Przez burze ognia,
 - dorobić się nowego tomu Morganville, już dziesiątego :)
 - skończyć drugi sezona Dynastii Tudorów
 - skończyć trzeci sezon The Walking Dead

A że trzeba się jeszcze uczyć na egzaminy z angielskiego na studia i organizować sobie samodzielne życie w nowym mieszkaniu z nowymi lokatorkami (przyjaciółkami) to z czasem może być różnie. Ale na książki trochę znajdę go zawsze. A teraz wracam do Iskry!

Komentarze

 1. Nic tylko życzyć powodzenia ;d.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki za zrealizowanie planów :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę, żeby plany na miesiąc się udały. Też uwielbiam Jace'a.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aleś wybrała ciekawe charaktery. Nie znam ich, ale opisy są intrygujące.
  Powodzenia w realizacji postanowień.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oby plany się ziściły.
  A ten egzamin z angielskiego to taki przydzielający do grupy?

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Drogi czytelniku, liczę na to, iż pozostawisz po sobie coś więcej niż tylko dwu wyrazowe stwierdzenie "Chyba przeczytam", albo "Brzmi ciekawie". Byłabym niezmiernie wdzięczna za lekkie wysilenie się co do treści zamieszczanej w komentarzu.
Z góry dziękuję za wszelkie opinie, nie tylko pozytywne, ale i krytyczne, jestem otwarta na sugestie i skłonna do podjęcia dyskusji.