Pocałunek nocy and Versatille Award III

 On jest wikińskim wojownikiem którego przekleństwem jest wywoływanie amnezji u każdej napotkanej osoby. Ona jest księżniczką znienawidzonej przez niego rasy i dziwnym zbiegiem okoliczności dostaje się pod jego opiekę. Wulfa i Cassandrę połączył (nie)szczęśliwy splot wydarzeń i wywołał zmianę w życiu obojga i to o więcej, niż 180 stopni.

 Nie czytuję romansideł, zacznijmy od tego. Wątki miłosne nudzą mnie i odpychają, gdy widzę o nich wzmianki w opisach na okładce. Stawiam na dobrą akcję i intrygi. Co zatem sprawiło, że sięgnęłam po Pocałunek nocy? Tak się składa, że w zastraszającym tempie pożarłam poprzednie trzy tomy, dzięki rekomendacji przyjaciółki. I nie żałuję, bo jest to jedyna seria z tego gatunku którą naprawdę darzę sympatią. Niestety, poprzednie trzy tomy są zdecydowanie ciekawsze w porównaniu do czwartego.

 Nie będę porównywała kolejnych części, bo nie o to tu chodzi. Co mogę rzec na temat Pocałunku nocy? Zaczęło się z trudem. Sam początek jest niesamowicie zawikłanym opisem stosunków między starożytnymi bogami i historią stworzenia Mrocznych Łowców i Apollitów. Oczywiście skróconą i okrojoną, w którą z chęcią zagłębiłabym się bardziej, gdybym taką możliwość miała. Jest Apollo, atlantydzkie bóstwa, Parki i zawikłane zależności i zdarzenia, jakie między nimi zaszły. Nie łatwo czyta się ten fragment z powodu natłoku imion, postaci i określeń. Dlatego najlepiej pocieszyć się przekonaniem, że w dalszej części wszystkie te elementy zostaną nakreślone bardziej przejrzyście.

 Spodziewałam się bardziej pikantnego romansu, a dostałam trzy, czy cztery krótkie sceny erotyczne na średnim poziomie. Bo liczyłam na coś lepszego, poznawszy się na stylu autorki w poprzednich częściach. Nie przekonała mnie też do końca postać Wulfa i wikiński klimat. A właściwie jego skrawki przejawiające się w obrzędach i opowieściach Mrocznego Łowcy. Cassandra moim zdaniem nieźle się trzymała jak na osobę "Z wyrokiem", bo życie ze świadomością śmierci w przeciągu kilku miesięcy łatwe nie jest.

 Kolejną rzeczą, która nieco pogłębiła bladość Pocałunku nocy to zabawa w szczęśliwą rodzinkę. Wyszło zbyt ckliwie i wolałam, gdy historie Mrocznych Łowców opierały się na gorącym romansie i zaciętej walce z Daimonami. 

 Całość podratowała i to w niemałym stopniu postać Acherona. Tajmniczy Atlandtyda po raz kolejny ujawnił tylko rąbki swoich tajemnic i utwierdził mnie w przekonaniu, że jest jedną z najbardziej intrygujących postaci tej serii. Z przyjemnością zapoznałabym się z tomem w całości poświęconym tylko Acheronowi.

 Pocałunek nocy trochę mnie rozczarował, ale nie mam zamiaru rzucać serii. Lekutra była przyjemna i umiliła mi dwa popołudnia. Lubię autorkę i podziwiam jej pomysłowość, bo romans ma bardzo złożone tło i dobrze wykreowane postacie poboczne. Z chęcią sięgnę po kolejne tomy, jednak w moim osobistym rankingu mrocznych łowców Wulf ląduje na ostatnim miejscu. Na marginesie rzeczona lista przedstawia się tak: 1. Kyrian ex equo z Acheronem, 3. Zrek, 4. Talon, 5. Wulf

Moja ocena: 6,5/10

Wydawnictwo: Mag
Ilość stron: 425
Rok wydania: 2004 (oryginał), 2011 (w Polsce)

*   *   *


Dostałam po raz trzeci nominację do Versatille Award. Podziękowania lecą tym razem do PUSZOKOWEJ. Zasady znają wszyscy, jak nie, to proszę sobie poszukać na innych blogach;) Nominować mi się również nie za bardzo chce, chociaż... Nie, jednak nie.

Hm...

1. Choć sezon już się skończył, to zapomniałam o tym wspomnieć w poprzednich nominacjach - uwielbiam skoki narciarskie. Gdy tylko mogę, oglądam zawody, śledzę wyniki poszczególnych zawodników, kibicuje naszym... Zaraził mnie dekadę temu mój dziadek i do tej pory zauroczenie mi nie minęło.

2. Piłkę nożną też lubię. Może nie oglądam tak często, jak rasowi boiskomaniacy, ale na przykład w czasie Mistrzostw Europy i Świata z przyjemnością oglądam poczynania piłkarskich drużyn. Od zawsze lubiłam oglądać karne, a nawet od czasu do czasu "chwytam" co to spalony...

3. Jestem leniwa do tego stopnia, że rozsmarowuję sobie ketchup na chlebie za pomocą plasterka sera.

4. Nie lubię dzieci. Nie ogarniam ludzi, którzy zachwycają się nad ich pięknem. Dziecko, bo dziecko, kiedyś urośnie i już nie będzie takie śliczne.

5. Nie wiem, co chcę studiować. Czas mnie goni, bo w maju matura i niebawem trzeba będzie gdzieś składać papiery. Miałam ambitny plan wybrać sobie kierunek w lutym. Mamy kwiecień. Była już psychologia, socjologia, dziennikarstwo, archeologia... Nie urodziłam się uzdolniona wybitnie w żadnej porządnej dziedzinie. Mam pasję, w kierunku której mogłabym się rozwijać, gdyby nie problemy zdrowotne.

6. Nie lubię kotów. Pełno ich na kwejku, wszyscy książkoholicy je uwielbiają, wszyscy o nich gadają i... I mam dość. Konie są lepsze.

7. Mam skojarzenia. Zawsze i wszędzie, w różnych kontekstach, na różnych płaszczyznach. Interpretujcie to sobie, jak się Wam żywnie podoba. Najmniej aktywna skojarzeniowo jestem w szkole, na sprawadzianach, kalsówkach i przy odpowiedzi. pech to pech.

I to by było na tyle z rzeczy, którymi się dzisiaj chciałam podzielić. Pochłonęła mnie lektura Anima Villis, ale muszę czytać Ferdydurke, przynajmniej strzeszczenie, do tego słówka i prezentacja... Jestem zarobiona i marzę o tym, żeby nastał już czerwiec, nawet, gdybym musiała teraz, w tej chwili zdawać maturę, to nie stanowiłoby to dla mnie większego problemu. Chcę już po prostu mieć to za sobą...

Komentarze

 1. Czytałam "Rozkosze nocy" i były świetne, po "Pocałunek.." pewnie też sięgnę mimo wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pocałunek nocy zapowiada się bardzo interesująco. Może kiedyś do niej sięgnę… ;)
  Mnie też już te zabawy powoli męczą. :P
  Ja od sportu staram się trzymać z daleka. Nie lubię patrzeć i tyle. Wystarczą 2 osoby w rodzinie, które na punkcie sportu mają fioła. :p. Ja też nie wiedziałam co studiować. Był pomysł na grafikę komputerową, potem coś florystyką związanego, a następnie edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. A gdzie wylądowałam? Na Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwie. :P I dopiero kierunek ten wybrałam jakoś w lipcu. :P Ty masz wybieranie kierunku, jak ja pisanie 3 rozdziału do licencjatu :P. Ale jak napisałam na blogu u siebie, biorę się ostro do pracy. ;)
  Powiem ci, że ja też chcę mieć za sobą ten licencjat. A potem magisterkę. A potem, albo najpierw zdobyć dobrą pracę i żyć! :)
  Powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się smetna...

  Co do kierunku studiów, wiesz... ja już chyba wybrałam (jednak ja zagubiona czuję się nawet teraz gdy kończę pierwszy stopień). Nie powiem Ci co takiego wybrałam, aby nie sugerować czy coś. Zresztą postanowiłam nie mówić nikomu, aż będe pewna, że kierunek zostanie otworzony. Powinnaś się zastanowić co Cię interesuje. Mówi się, że aby być dziennikarzem lepiej nie studiowac dziennikarstwa. Mówi się też, że po archeologii czy socjologii nie ma pracy, ale... Jesli wybierzesz to co Cię pasjonuje, będziesz najlepsza w swojej dziedzinie. Wyniesiesz z tych studiów znacznie więcej. Zastanów się więc co takiego chcesz robić. Daj sobie na luz z szukaniem studiów, aby mieć pracę, bo dziś to nawet po architekturze nie ma nic pewnego w Polsce. Łatwo mi mówić. Ja w Twoim wieku nie wiedziałam do końca, a jak już się zdecdyowałam, to zawieszono kierunek i i tak musiałam iśc na coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie mam ochoty na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka raczej nie dla mnie... Choć ciężko mówić jeśli się nie przeczyta ;D Jak trafi w moje ręce, to przeczytam, jak nie to płakać też nie będę.
  Gratuluję nominacji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem w połowie Rozkoszy nocy i uważam, że to świetna książka :). Całe szczęście mam trzy kolejne tomy, więc z Pocałunkiem nocy również się zapoznam, a Kyrian jest niesamowity :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Obawiam sie, ze książka kompletnie do mnie nie trafia.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, liczę na to, iż pozostawisz po sobie coś więcej niż tylko dwu wyrazowe stwierdzenie "Chyba przeczytam", albo "Brzmi ciekawie". Byłabym niezmiernie wdzięczna za lekkie wysilenie się co do treści zamieszczanej w komentarzu.
Z góry dziękuję za wszelkie opinie, nie tylko pozytywne, ale i krytyczne, jestem otwarta na sugestie i skłonna do podjęcia dyskusji.

Autorzy

Anne Rice1 Arthur Conan Doyle2 B. K. Evenson1 Barry Eisler1 Becca Fitzpatrick2 Ben Aaronovitch1 Bram Stoker1 Brandon Sanderson2 C. S. Lewis7 Carlos Ruiz Zafon1 Cassandra Clare6 Catherynne M. Valente2 Cecilia Randall1 Ceridwen Dovey1 China Miéville1 Chris Carter2 Christopher Tolkien2 Claudia Gray1 Clayton Emery1 Coben7 Cornelia Funke3 Danielle Trussoni1 Dariusz Domagalski1 Darynda Jones1 Dave Gross1 Dukaj1 E. Dębski1 Ed Greenwood1 Edgar Allan Poe2 Elżbieta Cherezińśka1 Ewa Białołęcka2 Felix Gilman1 George R. R. Martin9 Graham Masterton1 Guy Gavriel Kay2 Henning Mankell1 Hitomi Kanehara1 Ian Tregilis3 Ilsa J. Bick1 Izabela Janczarska1 J. K. Rowling1 J. R. R. Tolkien10 Jacek Borcuch1 Jacqueline Carey4 Jakub Ćwiek7 Jakub Małecki1 Jakub Żulczyk1 James Thompson1 Jan Parandowski1 Jan Skaradziński1 Jane Mysen1 Jaroslav Rudis1 Jaye Wells3 Jean-Louis Fournier1 Jim Butcher2 Jo Nesbø1 Jonathan Maberry3 Jordan Weisman1 José Carlos Somoza1 Julie Kagawa1 Jurek Owsiak1 K. Lewandowski1 Kazimierz Kyrcz Jr2 Kazue Kato3 Kazuki Sakuraba1 Kelly Keaton1 Ken Liu2 Kendare Blake1 Kerstin Gier3 Kim Newman1 Krzysztof T. Dąbrowski1 Laini Taylor4 Lars Wilderäng1 Laura Gallego1 Libba Bray2 Lisa Smedman1 Lynn Raven3 Łukasz Orbitowski1 Magda Parus1 Magdalena Salik2 Maja Lidia Kossakowska3 Manel Loureiro3 Marcin Mortka1 Marcin Wroński2 Mario Puzo1 Mark Del Franco1 Mark Hodder3 Marta Kisiel1 Max Brooks1 Maxime Chattam2 Michael Coren1 Michael Grant3 Michael Reaves1 Michaił Bułhakow1 Mike Carey6 Nancy A. Collins2 Nate Kenyon1 Neal Shusterman1 Neil Gaiman3 Nick Hornby1 P. Goraj1 Paolo Bacigalupi1 Patricia Briggs4 Patrick Süskind1 Paul Kemp1 Pierre Boulle1 Piotr Patykiewicz1 Piotr Sender1 Rachel Caine5 Rachel Ward2 Radosław Rak1 Rafał Kosik2 Rhiannon Frater2 Richard Lee Bayers1 Richard Weber1 Richelle Mead2 Roald Dahl1 Rob Zombie1 Robert Browne1 Robert Cichowlas2 Robert J. Szmidt1 Robert M. Wegner2 Robert Silverberg1 Robison Wells1 Rod Rees1 Sarah J. Maas1 Sean Stewart1 Sherrilyn Kenyon1 Simon R. Green2 Stephen King13 Stephenie Meyer2 Stieg Larsson3 Susanne Rauchhaus1 Suzanne Collins3 Tahereh Mafi1 Thomas Morgenstern1 Trudi Canavan7 Veronica Rossi1 Victor Milán2 Voronica Whitney Robinson1 W. Kalicki1 Walter Moers1 Walter Tevis2 Wendelin Van Draanen1 William Nicholson1 William Shakespeare2 Wolski1 Żerdziński1 Żółtowska1
Pokaż więcej

Przeszło do historii

Pokaż więcej

Motywy, serie, misz-masz

7 faktów5 7 grzechów głównych książkoholika1 adaptacja1 Akta Dresdena2 alchemia4 Anglia Wiktoriańska7 anioły3 antyk2 Ao No Exorcist3 Archiwum burzowego światła2 arcydzieło9 Artefakty5 baśniowo9 Burton i Swinburne3 czarownice2 czasoumilacz30 czasy współczesne3 czerwiec7 czytam niebieskie6 Dary Anioła7 demony6 Diabelskie maszyny3 Dni Fantastyki Wrocław2 dobra książka9 duchy3 Dwór cierni i róż1 Dzień czytania Tolkiena2 dżinny1 egzorcyzmy8 ekranizacje12 elementy paranormal1 elfy2 ezoteryka3 fae1 fantastyczna polska3 fantastyka polska23 filmy9 futurystyka1 grudzień7 grunt to okładka2 gwiazdka6 Gwiezdni wędrowcy2 High Five14 historia1 Igrzyska śmierci5 karty1 King zekranizowany4 klasyka12 kobiety1 kolorystycznie2 koncert5 koniec serii20 konwent7 kończę co rozpoczęłam8 kosmos3 książkowe wydarzenia2 kwiecień8 legenda arturiańska1 lektura3 Liebster Blog12 lipiec5 listopad8 literatura amerykańska29 literatura brytyjska10 literatura czeska1 literatura francuska4 literatura hiszpańska3 literatura japońska2 literatura niemiecka11 literatura norweska3 literatura polska31 literatura rosyjska1 literatura szwedzka3 literatura włoska1 luty7 Madera1 magia20 maj8 małomiasteczkowy klimat2 manga3 marzec8 Mercedes Thompson4 miejsce akcji: Londyn21 miejsce akcji: Nowy Jork6 mitologia5 mitologia skandynawska2 mitologia słowiańska3 Moja Biblioteczka2 morganville4 muzyka18 na własną odpowiedzialność6 Narnia8 nie polecam20 Nierecenzyjnie20 Nowe Crobuzon1 o blogach1 Obca krew3 ogłoszenia parafialne7 okładki2 okołoksiążkowe wynurzenia10 Opowieści z Mekhaańskiego Pogranicza1 orient3 pamiętnik3 październik6 Pieśń lodu i ognia16 płacz5 Pod sztandarem dzikiego kwiatu2 podróże w czasie5 Podsumowania66 Polcon3 polecane120 portert1 przeczytam tyle ile mam wzrostu2 przeprawa4 pseudodystopia1 Pyrkon2 radosna twórczość1 rankingi16 recenzja nieksiążkowa2 refleksja3 relacja3 rycerze5 saga rodzinna1 Salem2 sekta2 seriale10 seriale historyczne2 Sherlock Holmes2 sierpień9 skoki narciarskie1 smoki3 sport1 Stosiki61 styczeń7 sukub1 średniowiecze1 Tag20 Targi w Katowicach4 The Following1 The Last Kingdom1 top ten2 Trylogia Atramentowy Świat3 Trylogia czasu3 Trylogia Kusziela3 trylogia Millennium3 Trylogia Zdrajcy3 Trylogia Zombie3 Tudorowie1 uciekać od tej książki3 Uczta wyobraźni2 Uskevrenowie1 Versatile Blogger Award5 wampiry15 wiedźmin1 wilkołaki11 Władca pierścieni4 Wojny alchemiczne2 wrzesień4 wspomnienia1 wspomnienia Blue Carmen2 Wspomnienia DżejEr19 współpraca2 wydanie1 Wydawnictwo Studio Astropsychologii5 wywiad z autorem1 Wyzwanie15 XVIII wiek2 Z półki2 z Wrocławiem w tle1 zabawy blogowe34 zakładki1 zaksiążkuj nazwę bloga1 zaskoczenie8 zbiory opowiadań13 zombie8
Pokaż więcej

Google+ Followers

Obserwatorzy

UWAGA

Pewnie dobrze o tym wiesz, Drogi Użytkowniku, ale wolę się upewnić. Korzystanie z bloga "POCZYTAlna" i komentowanie postów na nim jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z artykułem 13 o ochronie danych osobowych. Każdy komentujący wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu e-mail oraz IP, które są przechowywane w chmurze platformy blogger (tam, gdzie do komentowania wykorzystywany jest formularz Bloggera) W przypadku korzystania z Disqua więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.