11 listopada 2012

Liebster Blog


O akcji:

"Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował."
Za nominację dziękuję Rhiamon

Pytanka od Rhiamon:

1. Jaką pamiętasz pierwszą przeczytaną książkę?
 Niestety, nie pamiętam ale zaczytywałam się jako dziecko w opowiadaniach o Benjaminie Kwiatku;)
2. Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z książkami?
 Gdy przeczytałam Pamiętnik Księżniczki. Od tamtej pory uwielbiam czytać.
3. Kto zaraził się miłością do czytania?
 Wspomnienia z tym wiążą się z niebotyczną ilością książek jakie posiada mój dziadek. Może niekoniecznie tematyka specjalnie mnie interesuje(chociaż atlasy geograficzne i astronomiczne bywają ciekawe), ale na pewno to od dziadka zaraziłam się miłością do czytania i posiadania książek.
4. Czy sam/a piszesz opowiadania/powieść?
 Piszę, brnę niestrudzenie, na szczęście są osoby, które mnie w tym wspierają. Nie długo stuknie mi dwa lata jak skrobią tę swoją "powieść".
5. Jakiej muzyki słuchasz?
 Każdej, która w swoim gatunku nie zawiera słowa pop i nie jest jazzem/bluesem(trauma z dawnych lat).
6. Opisz swoją wymarzoną książkę.
 Dużo akcji, zdecydowana główna bohaterka, wątek romantyczny w tle i nie przesłodzony, tylko z ciągłymi problemami wynikającymi z zewnątrz i konflikt między bohaterami, z którego potem wyniknie właśnie głębokie uczucie. Poczucie humoru, sporo sarkazmu i ironii. I dużo sporów na zróżnicowanym tle:)
7. Czy zawsze dokańczasz rozpoczynane książki?
 Nie, nie zawsze, zdarzyło się mi ze trzy razy rzucić książkę przed jej zakończeniem (nie biorę pod uwagę lektur szkolnych), ale teraz staram się już tak nie robić (może właśnie dlatego od czterech, czy pięciu miesięcy męczę Angelologię i wreszcie okazało się, że to całkiem niezły tytuł... tylko wstęp się ślimaczy...)
9. Jaki tytuł najgorzej wspominasz?
 Enklawo - zgiń, przepadnij! 
10. Czytasz/czytałaś lektury szkolne?
 Czytałam i będę się chwalić, że przebrnęłam przez POTOP! A oprócz tego to jeszcze Kordiana, Dziady i kilka innych dramatów mam na koncie. Ale Sienkiewicza polecam. A ulubioną lekturą szkolną z podstawówki stały się, jak pewnie u większości, Dzieci z Bullerbyn
11.  Czym chciałabyś się ze mną podzielić?
 Z Tobą Rhiamon? Przecież ja się z Tobą wszystkim dzielę;)

 Nie za bardzo mam wenę do wymyślania pytań, tym bardziej, że mam za sobą ciężki dzień i muszę poświęcić jeszcze trochę czasu na naukę JW(pozwólcie, że skrótu nie rozwinę). Nie mniej jednak życzę miłej zabawy nominowanym przez innych:)

3 komentarze:

  1. Rozwiń skrót! Rozwiń skrót! :D Rozumiem Cię... ja ma z JW jutro kartkówkę...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe odpowiedzi. :)
    Nienawidzę WOS-u.

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, liczę na to, iż pozostawisz po sobie coś więcej niż tylko dwu wyrazowe stwierdzenie "Chyba przeczytam", albo "Brzmi ciekawie". Byłabym niezmiernie wdzięczna za lekkie wysilenie się co do treści zamieszczanej w komentarzu.
Z góry dziękuję za wszelkie opinie, nie tylko pozytywne, ale i krytyczne, jestem otwarta na sugestie i skłonna do podjęcia dyskusji.